Історія Громади
lorem   lorem   lorem   lorem  

        З історичних джерел відомо, що в 1774 році, коли Буковина стала частиною Австро-Угорщини, єврейські родини в Чернівцях становили 55% від усіх сімей. Таке процентне співвідношення зберігалося аж до середини минулого століття. Численні благодійні, професійні, політичні, релігійні та громадські організації становили елітний і культурний шар Чернівецького товариства з центром в Єврейському домі (побудованому в 1908 році). Численні синагоги підтримували у важку хвилину своїх прихожан, дбали про духовну чистоту єврейського населення.

 

До 1944 року в Чернівцях діяло близько 40 синагог. Після Другої світової війни більшість з них було закрито і зруйновано.

 Чернівецька релігійна громада іудейського культу веде свою діяльність в синагозі «Бейт Тфіла Біньямін», побудованої в 1923 р на вул. Razboieni (зараз вул. Л.Кобилиці). У період з 1959 по 1994 р.р. вона була єдиною діючою синагогою в місті.

Всі післявоєнні роки, аж до 1990 року в місті не існувало ніяких благодійних єврейських організацій, і вся допомога єврейському населенню здійснювалася через Синагогу «Бейт Тфіла Біньямін».

В даний час матеріальні можливості громади розширюються. У синагозі зроблена миква, відремонтовано фасад будівлі та приміщення кухні, з березня 1999 року в синагозі функціонує благодійна кошерна їдальня.

На молитву щодня приходять 20-25 осіб. Євреї моляться в кошерних талес, тфілін. На свята збираються до сотні чоловік. Громада і синагога повністю взяли на себе фінансову і духовну організацію ритуальних обрядів. Крім того, надається посильна матеріальна допомога малозабезпеченим, організовуються безкоштовні обіди.

При синагозі проводяться недільні заняття для хлопчиків і дівчаток.

За останні роки почастішали випадки, коли родичі тих, які поховані на єврейському кладовищі м.Чернівці, просили розшукати могилу або місце поховання, встановити пам'ятник або сфотографувати наявний на могилі. У зв'язку з цим виникла необхідність у створенні електронної бази даних всіх поховань, що дозволить досить швидко знаходити місце поховання, навіть якщо родич не може точно назвати дату смерті або погано пам'ятає точно прізвище або ім'я покійного. Зіставляючи наявні відомості можна з достатнім ступенем вірогідності знайти відомості про місце поховання.

Тим, хто хоче знайти відомості про дату смерті або, знаючи дату смерті, дізнатися про дату народження, знайти могилу, зробити фото або встановити пам'ятник необхідно відправити запит на електронну адресу рабина.

До травня 2018 року Чернівецьку релігійну Громаду іудейського культу очолював Ноах Кофманський.

24 травня 2018 року главою Громади одноголосно був обраний Авербух Шапса Израилович

050 882 9439 або (066) 163-0833

8 серпня 2018 року на синагогу Громади було скоєно напад погромників.

Зараз синагога закрита з невідомих Громаді причин.

Контакти:

м.Чернівці, вул. Л.Кобилиці, 53

Тел. + 38 (0372) 55-48-78